6 KAPE-atleten hadden zich geplaatst voor dit “Belgisch Kampioenschap Cadetten en Scholieren Indoor” op zondag 8 maart in de Topsporthal in Gent. Met een dubbele selectie voor Jago Verweyen namen ze deel aan 7 proeven. Stef Vanhaeren werd er Belgisch kampioen op de 400 m.
RESULTATEN KAPE-DEELNEMERS
| Categorie | Atleet | Proef | Prestatie | Plaats |
| Cadetten-Meisjes | Lotte Tampère | HSS | 9 m 31 | 10de |
| Cadetten-Jongens | Jago Verweyen | 60 m | 7″72 | 3de in reeks |
| kogel | 13 m 02 | 5de | ||
| Scholieren-Meisjes | Maïté Bultheel | 400 m | 62″90 | 2de in reeks |
| Liesse Himpens | 200 m | 26″99 | 2de in reeks | |
| Saraya Richter | kogel | 10 m 99 | 6de | |
| Scholieren-Jongens | Stef Vanhaeren | 400 m | 49″41 | 1ste en BELGISCH KAMPIOEN |
VERSLAG
Het globale beeld van deze KAPE-deelname was uitermate positief. De meeste atleten verbeterden tijdens dit kampioenschap hun beste indoorprestatie … wat op zich al een felicitatie waard is. Bekijken we even de individuele prestaties. Bij de cadetten-meisjes eindigde Lotte Tampère als 10de bij het hinkstapspringen met een sprong van 9 m 31. Bij de jongens startte Jago Verweyen zowel op de 60 m als bij het kogelstoten. Op de korte sprint werd hij 3de in zijn reeks met een nieuwe besttijd van 7’72. Ook in het kogelstoten ging hij voor het eerst over de 13 m. Met 13 m 02 werd hij 5de.
Bij de scholieren-meisjes haalde Liesse Himpens met 26”99 een 2de plaats in haar reeks en Maïté Bultheel verbeterde haar P.R. in de 400 m. Met een tijd van 62”90 werd ook zij 2de in haar reeks. Saraya Richter miste op een haartje na de 11 m (en hing daar geen etentje van trainer John aan vast ?) bij het kogelstoten. Met 10 m 99 werd ze – met een nieuw P.R. – 6de op dit B.K.
De kers op de taart was natuurlijk de 400 m van Stef Vanhaeren. Ondanks wat licht blessureleed vóór dit kampioenschap, kwam niemand in de buurt van Stef. Met 49”41 werd hij Belgisch kampioen bij de scholieren-jongens. Dit is meteen de 6de prestatie aller-tijden op dit nummer in zijn categorie.
Hugo De Hoon






